Шукаєте надійну стоматологію, що виконує виправлення прикусу в дітей? Звертайтеся до стоматологічної кініки «Royal Dental»! Досвідчені лікарі, дбайливе ставлення, вигідні ціни – для запису на прийом телефонуйте за номерами 0990016106 та 0674559609.

Неправильний прикус – це патологія, ті чи інші варіації якої, згідно з медичною статистикою, зустрічаються у 90% дітей. При цьому в 10-15% випадках йдеться про серйозні патології, при наявності яких лікарське втручання є просто необхідним.

Чому необхідно виправляти прикус у дітей?

Багато батьків вважають, що неправильний прикус – це питання виключно естетики, та якщо зовнішність дитини не страждає, то звертатися до стоматолога не потрібно. Однак така думка є помилковою. Дана патологія може спричинити безліч серйозних проблем:

  • неправильне змикання зубів призводить до затримки розвитку мовленнєвого апарату та порушення дикції;

  • неправильна будова щелепно-лицевої ділянки призводить до порушення дихального процесу, через що часто виникають ЛОР-захворювання;

  • істотно підвищується ризик розвитку карієсу, який рано чи пізно може призвести до втрати зубів;

  • їжа неправильно пережовується, внаслідок чого з’являються проблеми з травленням;

  • останні медичні дослідження доводять, що можливі навіть порушення постави, оскільки в організмі все взаємопов’язано.

Таким чином, при першому ж виявленні відхилень необхідно показати дитину ортодонтові. Чим раніше почати лікування, тим простіше та швидше воно пройде.

Як виправляють прикус у дітей?

На сьогодні виділяють кілька методів корекції зубощелепних патологій:

  • міотерапія, що являє собою комплекс нескладних вправ (Вони покликані повернути тонус м’язам, за рахунок чого щелепи правильно ростуть і розвиваються. Внаслідок цього постійні зуби будуть прорізуватися правильно);

  • використання ортодонтичних апаратів (Вони являють собою пристрої, що дозволяють перемістити зуби примусово, щоб вони зайняли правильне положення);

  • хірургічне втручання (Даний метод є радикальним і використовується лише у виняткових випадках. Зусиллями хірургів щелепа займає правильне положення, після чого накладається шина. У дитячій ортодонтії цей спосіб використовується рідко);

  • ортопедична корекція (Застосовуються спеціальні протезні конструкції, наприклад, вініри чи коронки. Для виправлення прикусу в дитини такий спосіб також застосовується нечасто).

Типи ортодонтичних апаратів для виправлення прикусу

Застосування спеціальних ортодонтичних конструкцій є найпопулярнішою методикою корекції зубощелепних аномалій. Такі конструкції можуть бути зовсім різних типів:

  • пластини, що являють собою знімні конструкції (До їх завдання входить розширення щелепи, зміщення зубів, запобігання скупченості зубів, позбавлення дитини від шкідливих звичок, що сприяють розвитку патології);

  • трейнери (Зручні силіконові конструкції, які надягають на певний термін. Їх потрібно носити вдень близько години, а також надягати на період сну);

  • капи (Є майже непомітними, що дозволяє усунути психологічний дискомфорт при лікуванні. Окрім того, вони не викликають фізичного дискомфорту);

  • брекет-системи, що являють собою незнімні конструкції (Складаються з дуги зі спеціальними замками, які приклеюють до зубів. На сьогодні вони є найбільш поширеними ортодонтичними апаратами).

Найбільш ефективним апаратом є брекети. Такі системи можуть бути декількох видів:

  • металеві – доступні, проте не найбільш естетичні;

  • пластикові – також відрізняються доступністю та широко використовуються в дитячій ортодонтії;

  • лінгвальні – є невидимими, оскільки встановлюються на внутрішній стороні зубів (Вартість таких систем є досить високою, проте вони найбільш естетичні й ефективні).

Коли виправляти прикус у дитини?

Виправляти прикус у ранньому віці набагато простіше, оскільки кістки активно формуються. Завдяки цьому:

  • термін лікування є невеликим;

  • маленький пацієнт відчуває мінімум дискомфорту.

Який конкретно термін є оптимальним для виправлення патології? Для того, щоб відповісти на це запитання, необхідно знати періоди, в які формується прикус:

  • тимчасовий, або молочний – 3-6 років;

  • змінний – 6-14 років;

  • постійний – 14-24 роки.

При першому періоді прорізується 20 молочних зубів. Уже на цьому етапі можливо помітити ті чи інші аномалії, а тому дитину можна вперше показати ортодонтові вже після досягнення віку 3-4 років. При виявленні відхилень лікар призначить міотерапію – це чудова профілактика.

Серйозніші методики в такому ранньому віці не використовуються. Це пов’язано з тим, що їх рекомендовано до застосування на іншому етапі формування зубощелепної системи – на етапі формування змінного прикусу. Саме цей період є найбільш сприятливим для корекції. Пластини, капи, трейнери, як правило, застосовуються до початку статевого дозрівання. Брекет-системи можна застосовувати, навіть якщо дитині вже більше 14 років.

У стоматології «Royal Dental» працюють досвідчені фахівці в галузі дитячої ортодонтії. Вони підберуть методику, яка буде найефективнішою і максимально комфортною для вашої дитини!

Ціни

З метою уникнення можливих непорозумінь, просимо уточнювати вартість послуг у клініці у адміністратора або протягом консультації у лікаря. Ціни на сайті не є публічною офертою.

Запишіться на прийом онлайн
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв`яжемося з Вами та узгодимо усі деталі.
Телефонуй нам
+38 (095) 006 01 36
+38 (095) 006 01 36
instagram facebook
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber